خدمت

سرمــــایه‌گــذاری و تامین مالی

با شنیدن واژه "سرمایه‌گذاری" هر کدام از ما یک موضوع خاص در ذهنمان تداعی می شود. برخی از ما تالار شیشه‌ای بورس را به یاد می‌آوریم و برخی دیگر احتمالا به فکر بازار ارز و طلا خواهیم افتاد. ولی تعریف سرمایه گذاری در شرکت توانمندسازان متفاوت است. قصد ما از سرمایه گذاری (investment) کمک به شرکت های کارآفرین و فناور و تیم های آن‌ها برای شروعی استاندارد و وارد شدن به بازار و ایجاد جایگاهی مطلوب در حوزه ی کاری مورد نظر است تا شرکت ها بتوانند در مدت زمان کمتری به ثبات و بهره وری بیشتری در بازار دست پیدا کنند. که در این راه از با کمک شبکه ای از مشاوران و شرکت‌های تخصصی زیر مجموعه خود شما را در این راه همراهی خواهیم کرد.

مراحل سرمایه گذاری شرکت‌های فناور

تعریــف

سرمــــایه‌گــذاری و تامین مالی

شناسایی، ارزیابی و معرفی طرح های سرمایه گذاری خطرپذیر

طرح های سرمایه‌گذاری ایده‌هایی هستند که به نوعی فرصت سرمایه‌گذاری به حساب می‌آیند. بدیهی است هر فرصت سرمایه‌گذاری باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. این بررسی باید همه جانبه و به صورت حرفه‌ای انجام شود.

 

تحلیل مالی و ارزش‌گذاری طرح‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر

رتبه بندی نشان ‌دهنده توانایی و تمایل یک کسب و کار برای عمل به تعهدات مالی خود به طور کامل و به موقع است. در این روش ریسک اعتباری کسب ‌و کارها براساس یک مدل علمی مشخص و دقیق بررسی می ‌شود و رتبه هر متقاضی محاسبه می ‌شود. بدین ترتیب رتبه اختصاص داده شده بیانگر ریسک فروش اعتباری یا ارائه تسهیلات به شخص حقوقی است که رتبه بندی می شود. رتبه بندی شرکت ها شامل تحلیل تمام مولفه‌ های موثر بر اعتبار شرکت رتبه بندی شونده است.

همچنین ارزش‌گذاری دقیق یک طرح یا استارتاپ نیازمند دانش، تخصص و تجربه برای در نظر گرفتن تمام جنبه‌های درونی آن شرکت، حوزه فعالیت آن، وضعیت کلان اقتصادی است که توانمندسازان می تواند با بهره از تخصص خود و دانش روز این خدمت را به بهترین نحو انجام دهد.

 

بررسی موشکافانه و تعیین شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) طرح های سرمایه گذاری خطرپذیر

شاخص‌های کلیدی عملکرد به ما می‌گویند آیا هدف‌گذاری ما درست بوده، آیا در پیمودن مسیر درست عمل کرده‌ایم و آیا به اهدافمان نزدیک هستیم. تعیین شاخص‌های کلیدی عملکرد باعث می شود طرح های سرمایه گذاری همیشه در چارچوب معینی حرکت کند. 

 

مذاکره و تهیه و تنظیم انواع قراردادهای سرمایه گذاری و توافق نامه سرمایه گذاران (SHA)

قرارداد SHA یا توافق‌نامه سهام‌داران (Shareholders Agreement) یک قرارداد الزام‌ آور است که در واقع برای کنترل و مدیریت روابط میان سهام‌داران شرکت و برای مشخص کردن تعهدات و وظایف هر یک از آن‌ها تنظیم می‌شود.
در ابتدای شکل‌گیری یک کسب‌وکار، روابط میان اعضای آن کسب‌وکار روال عادی خودش را طی می‌کند؛ ولی گاهی در طول مسیر مسائلی پیش می‌آید که ممکن است این رابطه از شکل اولیه خود خارج شود. در چنین شرایطی این توافق‌نامه در صورتی که از ابتدا منعقد شده باشد، می‌تواند از منافع سهام‌داران حمایت کرده و اگر اختلاف نظری پیش آید، به حل مشکل کمک می‌کند. وجود یک توافق روشن پیش از هر اختلاف نظری حتی می‌تواند از شروع بسیاری از اختلاف نظرها جلوگیری کند.

مدیریت، نظارت و راهبری طرح های سرمایه گذاری خطرپذیر

برای توسعه بازار و ارزیابی پتانسیل موفقیت، باید درک مناسب و کافی از همه ی جوانب بازار و ساختار شرکت های فناور و دانش بنیان داشت. از این‌رو مشاوران شرکت توانمندسازان می‌توانند کمک شایانی در این زمینه به شما بدهند.

مقالات مرتبط سرمــــایه‌گــذاری و تامین مالی

درخواست این خدمت

برای درخواست این خدمت برای ما پیام ارسال نمایید تا همکاران ما باشما تماس بگیرند.

تجربه های این خدمت